Pages

Wednesday, July 20, 2011

Senarai Penerima Darjah Kebesaran dan Pingat Sempena Ulang Tahun Keputeraan ke-49 Sultan Terengganu

2011/07/20 :
Senarai 259 orang penerima darjah kebesaran sempena ulang tahun Hari Keputeraan ke-49 Sultan Terengganu, Sultan Mizan Zainal Abidin, hari ini. Istiadat pengurniaan darjah itu akan berlangsung di Istanah Maziah di sini pada 9 pagi ini dan akan disempurnakan oleh Pemangku Raja Terengganu, Tengku Muhammad Ismail Sultan Mizan Zainal Abidin.


2 Penerima Darjah Seri Paduka Mahkota Terengganu (S.P.M.T.) yang membawa gelaran Datuk.

1. Ketua Setiausaha Kementerian Kemajuan Luar Bandar dan Wilayah, Datuk Ibrahim Muhamad.
2. Ketua Staf Markas Angkatan Tentera Malaysia, Lt Jen Datuk Raja Mohamed Affandi Raja Mohamed.

4 Penerima Darjah Dato' Setia Sultan Mizan Zainal Abidin Terengganu (D.S.M.Z.) yang membawa gelaran Datuk.

1. Hakim Mahkamah Tinggi Kota Baharu, Tuan Ahmad Zaidi Ibrahim.
2. Ketua Pengarah Majlis Sukan Negara, Datuk Che Zolkples Embong.
3. Ketua Pegawai Kawal Selia dan Pengawasan Industri, Suruhanjaya Komunikasi dan Multimedia Malaysia, Datuk Jailani Johari.
4. Pengarah Bahagian Perancangan dan Pembangunan, Kementerian Kesihatan, Datuk Dr Abdul Rahim Mohamad.

24 Penerima Darjah Datuk Paduka Mahkota Terengganu (DPMT) yang juga membawa gelaran Datuk. 

1. Penasihat Undang-undang Negeri Terengganu, Noorbahri Baharuddin.
2. Anggota EXCO kerajaan negeri Terengganu, Yahya Khatib Mohamad.
3. Anggota EXCO kerajaan negeri Terengganu, Datuk Abdul Rahin Mohd Said
4. Anggota EXCO kerajaan negeri Terengganu, Toh Chin Yaw.
5. Pengarah Eksekutif Syarikat MHD Ind (M) Sdn Bhd, Tengku Nasruddin Tengku Ibrahim.
6. Datuk Pengelola Bijaya Diraja Istana Negara, Datuk Tengku Farok Hussin Tengku Abdul Jalil.
7. Pengerusi Suruhanjaya Perkhidmatan Terengganu, Isa@Ghazali Endut. 
8. Pengarah Tanah dan Galian Terengganu, Tuan Mamat Tuan Ngah
9. Pegawai Daerah Dungun, Datuk Mustofa Abdul Rahman
10. Pengarah Kor Amor Jabatan Arah Kor Amor Diraja Markas Tentera Darat, Brig Jen Datuk Adnan Abu Bakar.
11. Panglima 8 Briged Kem Pangkalan Chepa Kota Baharu, Brig Jen Mohamad Zaki Hamzah.
12. Pengerusi Eksekutif Intake Eighteen Security Sdn Bhd, Mejar Jen (B) Datuk Khairuddin Abu Bakar.
13. Naib Canselor Universiti Malaysia Terengganu, Prof Dr Aziz Deraman.
14. Timbalan Setiausaha Kerajaan (Pengurusan) Terengganu, Datuk Wan Ahamad Wan Muda.
15. Penasihat Ekonomi kepada Menteri Besar Terengganu, Datuk Mustapha Ahmad S Marican.
16. Pengurus Besar Lembaga Kemajuan Terengganu Tengah, Hamzah Ngah.
17. Dekan Perubatan dan Sains Kesihatan dan Pakar Perunding Neorologi Universiti Sultan Zainal Abidin Terengganu, Prof Dr Mohd Zubaidi A Latif.
18. Pengarah Kesihatan Negeri Terengganu, Dr Nordiyanah Hassan.
19. Pegawai Agama Istana Negara Abdul Aziz Yacob.
20. Pengarah Urusan Novafields Development Sdn Bhd, Nordia@Ramlan Ibrahim.
21. Pengerusi syarikat, Tengku Din Tengku Mohamad.
22. Pengerusi Eksekutif Mohd Ali Abas & Co, Mohd Ali Abas.
23. Pengarah urusan, Koh Tat Kim.
24. Pengerusi eksekutif, Tow Kong Liang.

11 Penerima Darjah Setia Sultan Mizan Zainal Abidin Terengganu (S.M.Z.). Antaranya :

1. Pengarah Yayasan Terengganu, Aziz Mamat.
2. Ketua Pegawai Eksekutif Kolej TESDEC, Mohd Akil Mat.
3. Pegawai Daerah Kuala Terengganu, Wan Zawawi Wan Ismail.
4. Hakim Mahkamah Tinggi Syarie Terengganu, Shaikh Ahmad Ismail.
5. Pengarah Pilihan Raya Terengganu, Mohd Noor Daud.
6. Ketua Pegawai Eksekutif MAIDAM, Wan Harujan Sulaiman.

13 Penerima Darjah Setia Mahkota Terengganu (S.M.T.) antaranya : 

1. Yang Dipertua Majlis Daerah Besut, Wan Mustafa Wan Hasan.
2. Yang Dipertua Majlis Perbandaran Kemaman, Mustafar Khalid.
3. Yang Dipertua Majlis Perbandaran Dungun, Harun Mohamad.
4. Pengarah Majlis Sukan Negeri Terengganu Zainal Abidin Husin.
5. Pegawai Daerah Marang, A Rahman Che Ali.
6. Setiausaha Politik kepada Menteri Besar Terengganu, Wan Ahmad Nizam Wan Abdul Hamid.

11 Penerima Darjah Ahli Sultan Mizan Zainal Abidin Terengganu (AMZ) antaranya : 

1. Pengarah Belanjawan Negeri Terengganu, Mohd Shukri Azam.
2. Setiausaha Majlis Bandaraya Kuala Terengganu, Samiun Salleh.
3. Pengarah KEMAS Negeri Terengganu, Nor Hazelina Hashim. 
4. Ketua Pegawai Tadbir Istana Negara, Fariza Azura Mohd Husain.
5. Ketua Pegawai Keselamatan Istana Negara, Supt Jamalullail Ahmad.
6. Penyelia Istana Terengganu Kuala Lumpur, Kapt Nurshrulhami Johari.
7. Juruterbang pesawat VP Mas & Charter, Kapt Nik Ahmad Huzlan Nik Hussain.
8. Penyelia Istana Negara, Mejar Mastura Mohd Saad.

17 Penerima Darjah Ahli Mahkota Terengganu (A.M.T.) antaranya :
1. Atlet lumba basikal negara, Mohd Azizulhasni Awang.
2. Atlet lumba basikal negara, Anuar Manan.
3. Atlet lumba basikal negara, Fatehah Mustafa. 
4. Pegawai keselamatan kepada Seri Paduka Baginda Raja Permaisuri Agong, Nurulhuda Mohd Salleh.
5. Pembantu keselamatan pejabat Sultan Terengganu, Syed Jaafar Syed Mohamad.
6. Pembantu tadbir istiadat pejabat Sultan Terengganu, Shafee Omar.

9 Penerima Pingat Jasa Cemerlang (P.J.C.)
142 Pingat Jasa Kebaktian (P.J.K.)
7 Bintang Lama Berjawatan (B.L.B.) dan;
19 orang pula dianugerahi Pingat Lama Berjawatan (P.L.B.).



No comments: